مجله موفقیت در مورد سرمایه گذاری و ازدواج موفق و استخدام

بازاریابی ویروسی – دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی

0 752

باور داشته باشین یا نداشته باشین ، یکی از موفق ترین کمپین های بازاریابی ویروسی و بسیاری از مفاهیم مدرن اینترنت قبلا در تاریخ رخ داده اند، حتی سال ها پیش از یوتیوب، توییتر، فیس بوک ،بازاریابی ویروسی وجود داشت.
یک نمونه از این نوع بازاریابی اولیه Hotmail میباشد که سرویس پست الکترونیکی رایگان مبتنی بر وب که سال 1996 انجام داد . که در پیام های خروجی کاربران آن شامل تبلیغات جاسازی شده و لینک مستقیم تماس گیرندگان دعوت به ثبت نام برای یک حساب کاربری بود.

بازاریابی ویروسی نوعی از مبارزه تبلیغاتی است که بر تک تک افراد برای انتقال دادن پیام ها به دیگر افراد تکیه دارد. در نتیجه شناخت از یک محصول یا خدمت به سرعت گسترش پیدا کرده و تکرار می شود. بله دقیقا همانند یک ویروس! این رویکرد می تواند موجب ایجاد تاثیر مثبت بسیار زیادی در طی کمپین های تبلیغاتی یا معرفی محصول شود.

کلمه بازاریابی ویروسی می تواند در کنار بازاریابی از طریق افراد تاثیر گذار یا بازاریابی دهان به دهان و یا به اشتراک گذاری از طریق اینترنت و یا ایمیل مورد استفاده قرار بگیرد. این موضوع به این دلیل است که محتوای تولید شده برای یک کمپین بازاریابی ویروسی از طریق افراد تاثیر گذار یا با نفوذ انتشار پیدا می کند. بنابراین پیدا کردن یک گروه اصلی یا مرکزی از افراد تاثیر گذار و پر نفوذ برای همکاری کردن از ابتدای آغاز کمپین مطمئنا موجب افزایش میزان تاثیر گذاری و موفقیت هر کمپین بازاریابی ویروسی می شود.

دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی
دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی

 

دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی

دلایلی که نشان میدهند شما باید در کسب و کار خودتان از بازاریابی ویروسی استفاده کنین:

1) بازاریابی ویروسی موجب ایجاد همهمه و آوازه می شود.

ایجاد کردن همهمه در رابطه با محصول شما حسی از پیش بینی را در بین خریداران شما ایجاد می کند. یک کمپین بازاریابی ویروسی موفق می تواند به این نتیجه دست پیدا کند. هر قدر میزان این همهمه و شایعه زیاد تر باشد، کمپین مورد نظر به وسعت بسیار بیشتری قادر به گسترش می باشد. پیام هایی که مورد علاقه و توجه عموم مردم باشد و گسترش و انتقال آن ساده باشد، مطمئنا به هدف کمپین کمک می کند.

2) بازاریابی ویروسی موجب اعتبار بیشتر می شود.

همچنان که تعداد افراد بیشتر و بیشتری در شبکه ارتباطی در مورد شما صحبت می کنند و برند شما را پیشنهاد می دهند، اعتبار بیشتری در بین اعضای شبکه برای شما ایجاد می شود. دلیل این موضوع اینست که کسب و کار و شرکت شما توسط افراد اثر گذار بیشتری به دوستان آنها و افراد نزدیک به آنها در کنار ویروسی شدن پیام شما معرفی و توصیه شده و امتیاز بیشتری به رتبه بندی اعتبار شما افزوده می شود. این همهمه شکل گرفته شده مطمئنا موجب شناخت بیشتر و بهتر محصول و خدمت شما می شود.

3) یکی دیگه از دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی اینه که از نوع بازاریابی ارزان میباشد.

این نوع بازاریابی به مراتب هزینه کمتری برای شروع می طلبد اما سرعت رشد آن بسیار سریع بوده و در انتقال پیام شما به خریداران بالقوه بسیار اثر بخش می باشد. این روش ارزان ترین روش برای بازاریابی کسب و کار شما می باشد، چرا که نیاز به بودجه کلان تبلیغاتی ندارد. وبلاگ نویسی و بازار یابی ایمیلی برخی از روش هایی هستند که بدون هزینه چندانی از قابلیت ویروسی شدن برخوردار می باشند.

4) بازاریابی ویروسی به همیشه سبز ماندن شما کمک می کند.

این نوع بازاریابی به کسب و کار شما کمک می کند تا همواره شناور باقی بماند. اگر پیش از این کسب و کار شما موفق به کسب قدری اعتماد و اعتبار شده است، از این طریق مردم به حمایت و پشتیبانی از برند شما ادامه داده و ثبات برند شما را تضمین می کنند.

5) موجب شناخت و گسترش کسب و کار شما در ابعاد جهانی می شود.

از طریق این نوع بازاریابی، اعتبار شما به عنوان یک شرکت معتبر و قابل اطمینان می تواند به مشتریان بالقوه در سراسر عالم برسد و شرکت شما را قادر به باز کردن شعبه بین المللی نماید.

6) یکی دیگه از دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی ،اشتراک گذاری پیام های ویروسی سهل و آسان است.

بازاریابی ویروسی - تعریف بازاریابی ویروسی - دلایل استفاده از بازاریابی ویروسی - viral marketing
تعریف بازاریابی ویروسی – viral marketing

اشتراک گذاری پیام های ویروسی محصول بسیار سهل و آسان می باشد. ویدئو هایی جلب توجه مخاطب را می کنند به راحتی می توانند در محتوای وبلاگ ها، صفحات وب و سایتها و شبکه های اجتماعی قرار گرفته و گسترش پیدا کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.