موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار

5 توصیه ثروتمندترین مرد جهان بیل گیتس

بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان است که 11 سال متوالی برنده این عنوان بوده .و دارایی او در حدود 51 میلیارد دلار تخمین زده می شود. گیتس در سن 43 سالگی ثروتمندترین مرد جهان بود. او از سن 20 سالگی تاکنون رئیس شرکت مایکروسافت بوده است که ارزش آن چیزی در حدود 50 بیلیون دلار است.گیتس از همان ابتدا و خیلى زود دریافت كه اگر بخواهد فكرش را به نتیجه برساند، لازم و ضرورى است كه یك استاندارد صنعتى ایجاد شود.در این پست ما به مقاله موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار خواهیم پرداخت .امیدوارم این مقاله به شما در مدیریت کسب و کارتون کمک کنه.

توصیه ثروتمندترین مرد جهان

((توصیه اول)) : جریان اطلاعات‏ را خون زندگى بخش بدانید

گیتس عقیده دارد كه شایسته ترین راه شاخص نمودن شركت در میان رقیبان‏ و بهترین راه پیش افتادن از دیگران، بهره بردارى كارآمد از «اطلاعات» است. و چگونگى و روش گردآوری، مدیریت و كاربرد اطلاعات است كه سرنوشت برد و یا باخت ما را رقم مى زند.
به نظر گیتس برندگان آن هایى خواهند بود كه با برپا كردن یك «دستگاه عصبى دیجیتالى سراسری»، جریان اطلاعات را در میان همكاران و مشترك هاى وابسته به خود، ساده و روان نمایند. و در سایه آن، به بهینه سازى و یادگیرى پیوسته بپردازند.
گیتس براى روان ساختن جریان پیوسته اطلاعات در سازمان ها، دوازده گام بنیادین را برمى شمارد:

1- در انجام ارتباطات سازمانى از راه «پست الكترونیكی» پافشارى كنید.

2- داده ها و اطلاعات فروش را همواره به صورت «در خط » (مستقیم) – از روى نمایشگر رایانه ـ بررسى كنید. به روند كلى و همچنین خدمات موردى مشتریان توجه نمایید.

3- در تجزیه و تحلیل وضعیت كسب و كار، از رایانه شخصى بهره بگیرید .و كاركنان فرهیخته را در بخش هاى نیازمند به سطح فكرى بالا در زمینه تولید، خدمات و سودآورى بگمارید.

4- به یارى ابزار دیجیتالی، «تیم هاى نمادین (مجازى) فراسازمانی» بیافرینید تا اعضا بتوانند آگاهی هاى همدیگر را در سراسر جهان بیفزایند.

5- همه فرآیندهاى «كاغذی» را به «دیجیتالی» تبدیل كنید.

6- با بكارگیرى ابزار دیجیتالى از فعالیت هاى «تك- وظیفه‌ای» بكاهید و یا آن ها را به فعالیت هاى «ارزش‌افزا» تبدیل كنید، تا مهارت هاى كاركنان فرهیخته را خوب بكار گیرید.

7- یك جریان «بازخورد» دیجیتالى به وجود آورید تا به افزایش كارآیى فعالیت هاى كمی و كیفیت كالاها و خدمات، بیفزاید. بایستى همه كاركنان به آسانى بتوانند كه رعایت معیارها و استانداردهاى اصلى را پیگیرى كنند.

8- نظام دیجیتالى را براى انتقال دیدگاه ها و شكایت هاى مشتریان به كاركنانى كه مسئولیت و توان بهسازى فرآورده ها را دارند‏، به كار گیرید.

9- به یارى ارتباطات دیجیتالی، طبیعت و چگونگی مرزها و پیرامون كسب و كار خود را دوباره بررسى كرده و خوب بشناسید. با دریافت اخطارهاى ناشى از دگرگونى وضعیت مشتریان، سازمان را بزرگتر و مهمتر/ یا كوچكتر و خودمانى‌تر (صمیمى‌تر و نزدیكتر به هر مشترى) كنید.

10- اطلاعات بازرگانى را با شتاب انتقال دهید و در همه موارد به هنگام باشید.

11- فرآورده ها (كالا / خدمات) را با كمك روش هاى دیجیتالى به مشتریان برسانید و دست واسطه ها را كوتاه كنید. چنانچه كسب و كار شما خود جنبه واسطه گرى دارد، با بكارگیرى ابزار دیجیتالی، ارزش و اهمیت داد وستد را در نزد مشترى بالا ببرید.

12- با كمك ابزار دیجیتالی، مشتریان را در حل مشكلات خود راهنمایى كنید. دیدارهاى حضورى را به پاسخگویى به نیازمندی هاى پیچیده و پرارزش تر مشتریان اختصاص دهید.

((توصیه دوم)) : بازرگانى اینترنت را بشناسید و به كار گیرید

گیتس مى گوید كه شركت ها و سازمان هاى تجارى در دهه آینده ابزارهاى دیجیتالى را به خدمت خواهند گرفت .چرا كه تصمیم گیرى هاى پرشتاب، واكنش هاى كارآمد و تماس هاى بى واسطه با مشتریان، از ویژگی هاى شركت ها و سازمان هاى سده بیست و یكم است.
بنابراین تیم مدیریت یك شركت و یا سازمان تجارى باید خود را با اینترنت آشنا كرده. و زمانى را صرف آماده ساختن دیدگاهى از دهه آینده و دگرگونى هاى رخ داده در كسب و كار كند و راه هاى پیاده كردن چنین دیدگاهى را با گروه «فن آورى اطلاعات» شركت در میان بگذارد.

گیتس توصیه مى كند كه ما با «الگوى زندگى تار عنكبوتی» سازگار شویم كه در آن شبكه جهانى از راه اینترنت با هم پیوند مى خورد. در «الگوى زندگى تار عنكبوتی» گیتس، حركت در شبكه اینترنت همانند حركت عنكبوت در تور خود است كه مى‌تواند در همه ی جهات و با شتاب حركت كند.
گیتس مى گوید كه در هر كسب و كارى «نخستین» باشید و پیش از دیگران به بازار وارد شوید تا موقعیت رقابتى شركت را بهبود بخشید. اما نكته اى كه گیتس در این میان مطرح مى‌كند‏، این است كه «شتاب» و «نخستین» بودن در كسب و كار بیشتر فرهنگى است تا فنی؛ یعنى باید دست‌اندركاران را قانع كنیم كه ادامه كار پیروزمندانه سازمان، در گرو حركت پرشتاب همگانى است.

موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار
موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار

((توصیه سوم)) : دانش و آگاهی را به خدمت اندیشه های را هبردی درآورید

توصیه سوم بیل گیتس این است که دانش و آگاهی را به خدمت اندیشه های راهبردی درآوریم و برای این منظور گیتس، رعایت نکات زیر را ضرورى مى داند:

1. خبرهای ناگوار را با شتاب پخش کنید

گیتس عقیده دارد که یکی از ویژگی های هر مدیر خوب اینست که بتواند به جای انکار خبرهای بد، با آن ها کنار بیاید و چگونگی خبرها را به خوبی شناسایی کند. گیتس در برخورد با خبرهای ناگوار توصیه می نماید که نظام های دیجیتالی را در سراسر سازمان به وجود آوریم تا به ما در شناخت ابعاد گوناگون رخدادهای بد در سراسر سازمان و آگاه ساختن پرشتاب مدیریت از آن ها کمک کند.

2. خبرهای بد را به خوب تبدیل کنید

گیتس برای موفقیت در این امر توصیه می کند که «ناخشنودترین مشتریان» را به عنوان بزرگترین منبع یادگیری مدیریت دریابیم و در کسب و کار خود ساختار و سیاست هایی پیاده کنیم که شکایت ها را با شتاب و بی ‌واسطه با راه حل ها پیوند دهند.
برای این منظور می توانیم یک نظام دیجیتالی را ایجاد کنیم تا بتوانیم اطلاعات بازخوردی از مشتریان را با ابزار الکترونیکی دریافت. و تجزیه و تحلیل کنیم تا دریابیم که آن ها از ما چه می خواهند؟
این نظام دیجیتالی باید شکایت های دریافتی از مشتریان را با شتاب به افراد مسئول برساند تا اشکالات را برطرف سازند. همچنین این نظام دیجیتالی باید توان پاسخگویی به پرسش کنندگان را به هنگام و در زمان مناسب داشته باشد.

3. از آمارهای خود آگاه باشید

بیل گیتس نیز عقیده دارد که آگاهى از اعداد و تحلیل و فهم آن ها بنیان شناخت هر كسب و كار است. و مى‌گوید: آگاهی به عدد و رقم های سازمان، چیزی بیش از تراز کردن ماهانه دفترهای حسابداری است. این داده ها در بازاریابی و امور مالی هم به درد می خورند. عددها بر کاغذ حالت ایستاد و مرده دارند اما داده های دیجیتالی آغازگر اندیشیدن و حرکت هستند.

4. انسان ها را به کارهای فکری بکشانید

گیتس می گوید که باید نرم افزارهای تحلیلگری را ارائه دهیم که به ما این فرصت را بدهد تا نیروی انسانی ارزشمند خود را از گردآوری اطلاعات رهانیده. و به فعالیت های ارزش آفرین بگمارد، تا این نیروها بازده شگرفی داشته باشند.تجزیه و تحلیل های نرم افزاری خود را باید ابتدا در جاهایی بکار بگیریم که نتیجه های مشخص به بار آورند. و حرکت را از بازاریابی و تبلیغات توده وار و همگانی به سوی تبلیغات هدفدار و بر روی گروهی مشخص آغاز کرده و ادامه دهیم.

برای رسیدن به این اهداف گیتس توصیه می کند که نظام دیجیتالی ما باید توان تجزیه و تحلیل پیچیده الگوهای خرید مشتریان را داشته باشد.، به گونه ای که بتواند در به نتیجه رساندن خدمات ویژه فردی به مشتریان، یاور سازمان باشد.
این نظام دیجیتالی باید بتواند به کمک داده های جمعیتی، مانند درآمدها، گروه سنی، توزیع جغرافیایی.، و یا آمارهای دیگر، گروه های مشتریان سودآور و گروه های کم بازده را شناسایی کند. همچنین این نظام دیجیتالی باید بتواند این امکان را برای کارکنان فراهم کند تا آن ها از کار عادی و تکراری، به فعالیت های اسثنایی بپردازند.

5. بهره هوشی سازمان خود را بالا ببرید

گیتس برای آنکه بهره هوشی سازمان خود را بالا ببریم، توصیه می کند که از «مدیریت دانایی» استفاده کنیم؛

یعنی اطلاعات را گردآوری و سازماندهی کرده و سپس به کاربرانی که بدان نیاز دارند برسانیم. و برای بهسازی پیوسته اطلاعات از راه تجزیه و تحلیل داده ها با دیگران همکاری داشته باشیم، به واکنش مشتریان شتاب ببخشیم.

و آموزش را بی دردسر کنیم به گونه ای که به افراد این امکان را بدهیم تا در خانه و یا محل کارشان، در پشت میز خود و هرگاه که برنامه هایشان اجازه دهد، به آموختن بپردازند. باید بر روی بزرگترین دارایی یعنی «افراد باهوش» سرمایه گذاری کنیم و افراد هوشمند را به استخدام سازمان درآوریم.

بیل گیتس نقش مدیر عامل را در بالا بردن بهره هوشى سازمان بسیار موثر می داند. و عقیده دارد که نقش مدیر عامل در بالا بردن بهره هوشی شرکت حکم می کند تا محیط کار را به گونه ای بیافریند، که همکاری و مشارکت در اندوخته های علمی را برای کارکنان فراهم سازد.

6. به یاد داشته باشید كه بردهای بزرگ با خطرهای بزرگ همراهند

توصیه ثروتمندترین مرد جهان این است که که یک نظام دیجیتالی را در سازمان به وجود آوریم. و این نظام را دربست در اختیار خود قرار دهیم تا بتواند مدیریت دانایی، عملیات سازمان و نظام های بازرگانی را آنچنان به هم پیوند زند که با همدیگر یک نظام یکپارچه دیجیتالی بیافریند.،

این نظام دیجیتالی باید بتواند توان آزمایش فرآورده ها بر مبنای استانداردها و پذیرش جهانی را داشته باشد و ضمن بازنگری های لازم، مهار کار را از دست ندهد.

موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار
موفقیت با بیل گیتس در کسب و کار

((توصیه چهارم)) : به عملیات سازمان بینش بیفزایید

گیتس در این خصوص نیز رعایت موارد زیر را توصیه مى‌كند:

1. فرآیندهایی را برگزینید که به کارکنان اختیار می دهند

گیتس در این خصوص مى گوید:«من سخت اعتقاد داریم كه اگر شركت ها به كاركنان خود آگاهى و اختیار لازم و ابزار بكارگیرى آن ها را بدهند.، دستاوردهاى شگفت انگیز و آفرینش هاى چشمگیرى از آن جوانه خواهد زد.» بنابراین باید کارکنان فرهیخته ای به کار گرفته شوند تا شغل های وظیفه محور از میان برود و یا در فرآیندهای گسترده ای ادغام شود.

برای این منظور گیتس توصیه می کند که کارکنان خط تولید به داده های به هنگام دسترسی داشته باشند. تا به کمک آن ها بتوانند کیفیت فرآورده ها را بهتر کنند و نظام تولید و ساخت فرآورده ها را با دیگر نظام ها یکپارچه سازند.

2. به یاری فن آوری اطلاعات به مهندسی دوباره بپردازید

توصیه ثروتمندترین مرد جهان اینه که فن آوری اطلاعات عصای دست فرآیندهای کارآمد است. که این فرآیندها در زمان و منابع دیگر تا ده برابر از پیش، صرفه جویی می کنند. گیتس می گوید که باید همه فرآیندها را باز ارزشیابی کنیم.

و فرآیندهایی بیافرینیم که ساده و موثر باشند و همه ی مانع ها را دور بریزیم. برای حل بسیاری از مشکلات باید فرآیندها را در جهت عرضه اطلاعات روان و بهینه، از نو طراحی کنیم.

شمار افراد درگیر در یک فرآیند و نیز شمار دست به دست شدن کار را کاهش دهیم تا مسایل کم و ساده شوند. باید رهبران کسب و کارها را برای تصمیم گیری در کنار مدیران فن آوری اطلاعات، در زمینه نیازهای شرکت به کار بگیریم.
به نظر گیتس پیچیدگی سبب مرگ برنامه های مهندسی دوباره می شود،. بنابراین باید یک نظام دیجیتالی را ایجاد کنیم که به رشد پرشتاب راه ‌حل ها در بستر زمان کمک کند، امکان پیگیری وضعیت های گوناگون را به کاربران بدهد.،

روند پیشرفت کارها و جاهایی را که به تصمیم گیری مدیریتی نیاز هست.، نشان دهد، یک فرآیند بزرگ را به چندین زیر مجموعه مستقل تبدیل کرده. و نتیجه کار آن ها را بهم ارتباط دهد تا یک نظام کارآمد به وجود آید.

3. فن آوری اطلاعات را منبعی راهبردی به حساب آورید

بیل گیتس عقیده دارد که مدیرعامل باید به فن آوری اطلاعات به چشم منبعی راهبردی بنگرد که به افزایش درآمد شرکت کمک می کند.
گیتس توصیه می کند که نظام دیجیتالی ما هر ساله بخش اندکی از بودجه را صرف امور جاری و بخش بزرگتر را در راه گسترش نظام اطلاعات و دستیابی به ابزار بهتر هزینه کند.

همچنین این نظام دیجیتالی باید چند ابزار درجه یک در اختیار داشته باشد . و در مواقع لزوم پاره ای ابزار کار تازه به نظام کنونی افزوده شود.

((توصیه پنجم)) : در انتظار غیر منتظره ها باشید

بیل گیتس نیز از دگرگونى ها استقبال كرده و عقیده دارد كه رهبران پیروزمند آن هایى هستند كه به پیشواز روش هاى نوین كسب و كار مى روند . بنابراین گیتس توصیه مى كند كه براى آینده دیجیتالى محور خود را آماده سازیم تا از فن آورى بالاترین بازده را بدست آوریم .
اما آنچه كه گیتس بیش از همه بر روى آن تاكید دارد این است كه باید بپذیریم كه در عصر دیجیتالى زندگى مى كنیم . تا از پیامدهاى مثبت و توانمندی هاى آن بهره بگیرم .
بیل گیتس عقیده دارد براى آنكه بتوانیم با دگرگونى ها كنار آمده. و این دگرگونى ها را به خدمت بگیریم باید ابزارهاى دیجیتالى را براى بازآفرینى روش كار خود به خدمت بگیریم . تا به یارى یك سیستم عصبى دیجیتالى با شتاب اندیشه به كسب و كار بپردازیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.