موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

ترفندهای بازاریابی شبکه های اجتماعی

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

ترفندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی که در این پست به اشتراک میگذاریم شاید بنظر برسند که خیلی ساده باشند. ولی اگر یکم به جملات بزرگان در این زمینه ها نگاهی بیندازید متوجه مشوید که این ترفندها قطعا زمینه ساز موفقیت شما خواهند بود . پس با رعایت این قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی میتوانید به موفقیت چشم گیری برسید.

قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی یک عنصر خیلی کلیدی برای موفقیت در هر نوع از کسب و کار می باشد. آیا شما یک بازاریاب رسانه های اجتماعی هستید که میخواهید استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خود را بهتر بسازید؟یا میخواهید بدانید دیگران چرا در این زمینه موفق تر هستن.در این پست و در پست های بعدی همراه ما باشید تا شما را با ترفندهای بازاریابی شبکه های اجتماعی بیشتر آگاه سازیم.
شبکه های اجتماعی به مکانی خیلی مهم برای تبلیغات کسب و کارها تبدیل شده اند اما کسانی در جذب مشتری ها در این شبکه ها موفق ترند که راه و روش جذب مشتری و تبلیغات درست را بدانند.
ما لیستی از ترفندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی را تهیه کرده ایم.ولی در پست های بعد به موارد خیلی مهمتری اشاره خواهیم کرد.

ترفندهای بازاریابی در شبکه های اجتماعی

این روز ها با افزایش کاربران شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام و اینیستاگرام و تاثیر بسیار زیاد این شبکه های در کسب و کار افراد زیادی سراغ بازاریابی به این صورت میروند و از متخصصین و شرکت های موفق در این زمینه بخصوص کمک میگیرند در این مطلب قصد داریم چند نمونه مهم از قوانین بازاریابی در شبکه های اجتماعی رعایت کنید را بازگو کنیم.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی
برای موفقیت در امر بازاریابی در شبکه های اجتماعی شما در ابتدا باید قوانینی را یاد بگیرید که زمینه ساز بازاریابی در این شبکه هاست.

1) مهمترینش تولید مستمر و دائم محتوای ویدئو است

ترفندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی
ترفندهای بازاریابی رسانه های اجتماعی

به طور مداوم محتوای ویدیو به خصوص ویدیو ویروسی را در تمام کانال های رسانه های اجتماعی خود ایجاد کنید.اگر بلد نیستید خیلی از سایت ها طریقه درست کردن محتوای ویدیوئی  رو یاد میدن میتونین از اون سایت ها کمک بگیرین. در سال 2017، آمار ها نشان میدهد محتوای ویدئو بیش از  74 درصد از کل ترافیک اینترنت را شامل میشود. خیلی رقم بزرگی میشه .

پس این را بیاد داشته باشید بدون تولید محتوای مستمر پیشرفت خوبی در این نوع بازاریابی نخواهید داشت .تماشای بیش از 10 میلیارد ویدیو در روز با کاربران اسنپ چت و 8 میلیارد هم کاربران فیس بوک تماشا کردن.اگر شما به طور مداوم در شبکه های اجتماعی ویدیو تولید نمی کنید در حال حاضر پشت سر رقیبانتان هستید.

2) به حرف های مخاطبانتان گوش بدهید

ترفندهای بازاریابی شبکه های اجتماعی | نکاتی طلایی در بازاریابی رسانه های اجتماعی | ویکی راز

موفقیت در بازاریابی در شبکه های اجتماعی نیازمند گوش کردن است نه پست های بیشتر و بی هدف گذاشتن . پس شما به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی باید اول خوب به حرف های آنها گوش دهید سپس در جهت برطرف کردن مشکلات انها یا ایجاد تجربه ای بهتر برایشان برآیید.شما باید به حرف هایی که مخاطبانتان رو پست میگذارن گوش فرا دهید تا بتوانید نقطه ضعف های خودتان را قوت ببخشید.اینکه از حرف های مخاطبانتان بتوانید در امر بهتر کردن پست هایتان استفاده کنید خیلی مهم هست . پس همیشه حرف های مخاطبانتان رو گوش کنید.

3) کیفیت در مطالب و عگس ها و ویدیوها

کیفیت همیشه حرف اول رو میزنه . چه در تولید محتوا چه در تولید ویدئو ،کیفیت حرف اول رو میزنه .فراموش نکنید که رقابت در شبکه های اجتماعی بسیار تنگاتنگ تر از آن چیزی است که فکرش را می کنید. شما اگر 100 مطالب با کیفیت، قابل خواندن و به اشتراک گذاری داشته باشید بهتر از این است که 10000 مطلب داشته باشید که فاقد کیفیت لازم هستند و نمی توانند با کاربر ارتباط برقرار کنند.

مخاطبای امروزی چه من چه شما چه هر کسی در وحله ی اول به کیفیت تصویر و محتوا یا ویدئو نگاه میکنیم بعد میریم سمت محتوا .اگه از لحاظ کیفیت نتوانید ذهن مخاطب را بدست بیاورید همیشه یک گام عقب تر خواهید بود .پس در پست گذاشتن هیچ وقت عجله نکنید. بهترین منبع کمک گرفتن از سایت های خارجی هستش که میتونه خیلی کمکتون کنه .

4) صبر کردن را فراموش نکنید

به گفته بیل گیتس صبر کردن عنصر اصلی موفقیت هست .یا به قول مثال خودمون :<< گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی >> در بازاریابی شبکه های اجتماعی بسیار کاربرد دارد. به نظر من برای این بازاریابی تقریبا بیش از 5 ساله باید وقت بزارید . هیچوقت نگذارید ذهنتون نامید بشه . یا به قول ناپلئون هیل شما به چیزی تبدیل میشوید که فکر میکنید .پس هیچ وقت به ناامیدی فکر نکنید و همیشه صبر داشته باشید . هیچ مارکتینگ و هیچ کمپین تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی یک شبه موفق نمی شود و برای به ثمر نشستن آن صرف وقت نیاز است.

5) همیشه و همیشه در دسترس باشید.

 

برای اثر گذاری مارکتینگ شبکه های اجتماعی باید این حس را به افراد القا کنید که شما همیشه و در همه جا حضور دارید. قابل دسترسی بودن به این معناست که شما باید به طور پیوسته مطالبی هدفمند و با کیفیت را در شبکه های اجتماعی منتشر کنید تا مخاطبانتان به خوبی درک کنند که شما همیشه حضور دارید.

6)یکی دیگر از ترفندهای بازاریابی شبکه های اجتماعی اثر گذاری میباشد

اصولا تبلیغات و مارکتینگ که نتواند بر مخاطب اثر بگذارد بی فایده است. به عنوان یک بازاریاب شبکه های اجتماعی سعی کنید هر روز مقداری ازوقت خود را صرف سنجش میزان اثر گذاری تبلیغات و مارکتینگ خود در شبکه های اجتماعی کنید.با نگاه کردن به آمار و ارقام شبکه اجتماعی مورد نظرتون میتوانید خیلی راحت میزان اثرگذاری رو مخاطبانتان را بسنجید.امیدوارم از این پست استفاده لازم رو کرده باشید .منتظر پست های بعدی در این زمینه از ویکی راز باشید.یا حق

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.