مجله موفقیت در مورد سرمایه گذاری و ازدواج موفق و استخدام

اصول کسب ثروت از وارن بافت

قوانین طلایی ثروتمند شدن از وارن بافت

0 991

وارن بافت سرمایه گذار افسانه ای که طبق آمار نشریه مجله ی معتبر آمریکایی فوربس (forbes) که هر ساله منتشر میگردد ارزش دارایی وی به بیش از 77 میلیارد دلار میرسد ،تولد 87 سالگی خودش را جشن گرفت.در این پست به اصول کسب ثروت از وارن بافت اشاره خواهیم کرد
در حالی که او در 11 سالگی داشت پولی را که برای خرید زمین های کشاورزی پس انداز کرده بود را سرمایه گذاری کرد و در سالهای بعد شرکت خودش را تاسیس کرد . ثروت وارن بافت ارثی نیست و هم اکنون صاحب بزرگترین سرمایه گذاری ها در زمینه های بیمه و تولید انرژی و بازارهای قالی و جواهرات و مبلمان و …..است. در مورد زندگی نامه وارن بافت مطالب اختصاصی در سایت ویکی راز منتشر خواهیم کرد.در این مقاله به اصول کسب ثروت از وارن بافت و قوانین طلایی که موجب موفقیت شما میشوند را ارائه میدهیم.
به گفته جو هارت ، رئیس و مدیر عامل شرکت دیل کارنگی ،درسهای مهمی از اصول کسب ثروت وارن بافت آموخته است .او میگوید به اشتراک گذاشتن داستانهای شخصی ، گفتگو ها و سخنرانی های وارن بافت خیلی با اهمیت است و میتواند به خیلی از انسانها کمک به خصوصی کند.

اصول کسب ثروت از وارن بافت - قوانین طلایی ثروتمند شدن از وارن بافت
اصول کسب ثروت از وارن بافت – قوانین طلایی ثروتمند شدن از وارن بافت

1- دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید .

وارن بافت که مدتهاست با بیل گتس بنیانگذار مایکروسافت دوستی نزدیک دارد ،میگوید: گروه مناسبی از دوستانتان میتوانند شما را برای رسیدن به اهداف بزرگ و حرفه ای فشار  آورند و در رسیدن به اهدافتان یاری کنند.

بافت میگوید: شما در جهت افرادی که با آنها ارتباط برقرار میکنید ، حرکت میکنید..یک دوست خوب به شما الهام میبخشد تا با اتفاقهایی که در زندگی شغلی تان اتفاق میوفتند را تضعیف کند و به شما اطلاعات و کتابها  یا منابع خوب را توصیه میکند پس دوستانتان را عاقلانه انتخاب کنید.

2-هرگز بیش از آنچه که نیاز واقعی شما است، نخرید!

بافت حالا هم در منزل  سه خوابه کوچکی واقع در مرکز شهر، اوماها در ایالت نبر اسکای آمریکا زندگی میکند. خانه ای که پس از ازدواجش و در حدود نیم قرن پیش با قیمت ۳۱۵۰۰ دلار خریداری کرده است.

اصول کسب ثروت از وارن بافت - قوانین طلایی ثروتمند شدن از وارن بافت
قوانین طلایی ثروتمند شدن از وارن بافت

 

او میگوید در منزلش صرفا آنچه وجود دارد که لازم دارد. او برای محافظت از خانه اش هرگز به حصار یا دیواری نیاز نداشته است.پس تنیجه میگیریم:

– هرگز بیش از آنچه که نیاز واقعی شما است، نخرید و به فرزندانتان نیز بیاموزید که چنین بیاندیشند و رفتار کنند.

3- همیشه به این فکر کنید که چگونه میتوانید اقتصادی تر عمل کنید.

وارن بافت هیچ گاه با هواپیمای شخصی اش سفر نمیکند. هرچند او صاحب بزرگترین شرکت هواپیمایی خصوصی است. موفقترین مردمان لزوما از بهترین امکانات بهره نمیجویند.

4-شرکت او (برکشایر هات وی Brekshire Hathaway، ۶۳ زیرمجموعه دیگر دارد که در آمریکای شمالی و حتی برخی نقاط اروپا به خرید و فروش املاک مشغول هستند.

او سالانه تنها یک بار با هر یک از روسای هیات مدیره این شرکتها مکاتبه میکند. آن هم برای تعیین اهداف سالانه. او هیچ گاه براساس یک قاعده معین اقدام به تشکیل جلسه یا مکالمه تلفنی با شرکتهای زیرمجموعه اش نمیکند.

– کارهای درست را به افراد مناسب واگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.