موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

درس های موفقیت از ریچارد برانسون

6 درس موفقیت در کسب و کار از ریچارد برانسون

درس های موفقیت از ریچارد برانسون – 6 درس موفقیت در کسب و کار

آیا می خواهید برخی از درس های موفقیت ریچارد برانسون را بخوانید؟ پس با ما همراه باشید تا شما را با درس های موفقیت از ریچارد برانسون آشنا کنیم.

درس های موفقیت از ریچارد برانسون

ریچارد برانسون کارآفرین و سرمایه‌گذار معروف بریتانیایی که در جهان مشهور است. او رئیس و بنیان گذار گروه شرکت‌های ویرجین است که در 20 سالگی آن را تاسیس کرد و عنوان بیش از ۴۰۰ شرکت در سراسر دنیا را از آن خود کرد.
ویرجین به عنوان یک زنجیره ساده از فروشگاه های ضبط آغاز شد، اما قطعا خود را فقط به صنعت موسیقی محدود نکرد. برانسون به زودی شاخه ای برای ایجاد بسیاری از زیرمجموعه هایی مانند Virgin Atlantic Airways، Virgin Media، Virgin Games و غیره را هم ایجاد کرد.
او در سن 66 سالگی، سر ریچارد برانسون بیش از 500 شرکت مختلف را آغاز کرده است و ثروت 5 میلیارد دلاری را به دست آورده است.

در ادامه مطلب به 6 درس موفقیت در کسب و کار از ریچارد برانسون ، می پردازیم:

6 درس موفقیت در کسب و کار

درس اول : در کار خود غرور داشته باشید.

هفته گذشته لذت بخش‌ترین شب سال را در جایزه سال ستاره های ویرجین داشتم، آنجاکه ما با برخی از افراد از تمایلاتی به ما در سرتاسر دنیای ویرجین داشتند، جشن گرفتیم. همراه با بسیاری از نمایندگی شرکتها، ملیتها و شخصیتهای مختلف زیر یک سقف بودیم، دیدن ویژگی های یکسان و مشابه آنها کنار هم خیلی جالب بود. یکی از این شباهت ها غرور و افتخار آن ها نسبت به شرکت و کسب و کار خود بود. به یاد داشته باشید کارکنان شما بزرگترین حامیان نام تجاری تان هستند و با تمرکز بر کمک به شرایطی که آنها از بودن در شرکت شما احساس غرور کنند، مشتری مداری آنها را درخشان خواهد داد.

درس دوم : سن شما مهم نیست:

ریچارد برانسون ثابت کرد که هرگز برای ایجاد کسب و کار خیلی زود نیست.اگر اشتیاق و نیاز زود هنگام به شما هجوم آورد زمان مناسب برای شروع کسب و کار همان لحظه هست .او زمان رکود که 16 سال داشت کسب و کارش را شروع کرد.نخستین سرمایه گذاری برانسون در ۱۶ سالگی در یک مجله به نام دانش آموز (Student) بود.

درس سوم : شاد باشید، موفقیت خواهد آمد.

اگر شما شاد نباشید، در اشتباه هستید. اگر احساس می کنید صبح ها که از خواب بیدار می شوید که سر کارتان بروید دارید کار سخت و طاقت فرسایی انجام می دهید، سراغ کار دیگری بروید. اگر شما احساس خوب داشته باشید، شانس بسیار بیشتر و مثبت‌تر همچنین جو نوآورانه تری برای پرورش کسب و کار تازه تان وجود خواهد داشت. یک لبخند و شوخی می تواند بسیار تاثیرگذار باشد پس در ساده گرفتن زندگی بجنبید.

درس چهارم : گوش دادن به حرفای مشتریان و کارکنان

6 درس موفقیت در کسب و کار
6 درس موفقیت در کسب و کار

ما دو گوش و یک دهان داریم، استفاده مناسب از آنها ایده بدی نیست! در حضور سخنور خوب، شما مجبورید یک شنونده خوب باشید. ایده‌های پولساز و درخشان می‌تواند از بعید ترین مکان بر ‌خیزد، بنابراین شما همیشه باید گوشتان به برخی از توصیه‌های زیرکانه باشد. این می‌تواند شامل یادداشتهای نظرات در جلسه هیئت مدیره یا درخواست نظرات کارکنان پیشرو به عنوان مدیران اجرائی است. به مردم خارج از مکانهای رسمی گوش دهید و از آنها یاد بگیرید.

درس پنجم :یکی دیگه از درس های موفقیت از ریچارد برانسون اینه که ساده کنید.

شما برای اینکه بتوانید در میان رقیبان خود دیده شوید باید کاری کاملا متفاوت انجام دهید. اما کسی نگفته است که متفاوت یعنی پیچیده! هزاران راه حل تجاری ساده برای حل مشکلات مختلف در دنیا ارائه شده است. بر روی نوآوری تمرکز کنید اما تلاش نکنید از ابتدا چرخ را اختراع کنید. یک تغییر ساده که بتواند چیزی یا کاری را بهتر کند یک تغییر ساده بسیار بهتر و موثرتر از پنج تغییر پیچیده است.

درس ششم:  پاره اش کنید و از نو شروع کنید.

اگر شما کارآفرین و سرمایه گذار تازه کار هستید و برای اولین بار موفق نبودید، به جمع ما خوش آمدید! هر شخص موفقی، شکست های بسیاری در راه رسیدن به موفقیت تجربه کرده است.برای اطلاع از دلایل شکست در مقاله ی 10 دلیل ورشکستگی کسب و کارهای کوچک میتوانید مطالعه فرمایید.

مهمترین نکته، چگونه یادگیری شما از شکست هاست. نگذارید با یک یا دو شکست دلسرد شوید.به جای آن گرد و غبار خود را بتکانید و اشتباه کار را جبران کنید. در این صورت است که می‌توانید نکات مثبت را بیابید، جاهایی را که می تواند بهبود بخشید، تجزیه و تحلیل کنید. کار شکست خورده تان را پاره کنید، خودتان را بهبود بخشیده و دوباره شروع کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.