موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising)؟ معنی

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) چیست ؟

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) مجموعه ای از ابزارها برای ارسال پیام های تبلیغاتی به افراد در سرتاسر جهان میباشد که از اینترنت به عنوان یک بستر مهم در بازاریابی جهانی استفاده می شود.

محتوای مقاله:7

محتوا :
1) تبلیغات اینترنتی چیست ؟
2) چرا تبلیغات اینترنتی مهم است؟
3) تاریخچه تبلیغات اینترنتی؟
4) برخی راهکارهای تبلیغات اینترنتی
5) محدودیت‌های تبلیغات اینترنتی
6) تبلیغات ناخواسته چیست؟

1 )تبلیغات اینترنتی چیست ؟

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) نوعی از تبلیغات مهمی است که بدلیل ارزانتر بودن ماندگاری بیشتر و زود پخش شدن آن همزمان با رشد ابزارهای اطلاع رسانی و روابط عمومی و همچنین شبکه های اجتماعی جایگاه خاصی را در بین شرکتهای تبلیغاتی باز کرده است.

به دلیل 24 ساعته بودن و بی وقفه بودن آن و قابلیت ایجاد تغییرات بصورت به روزشده باعث شده تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) به خصوص زمانی که شرکت‌ها از لحاظ منابع مالی با مشکلات  بیشتری مواجه هستند کاملاً پُر رنگ‌تر می‌شود.

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) چیست ؟ معنی - ویکی راز
تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) چیست ؟ معنی – ویکی راز

2 )چرا تبلیغات اینترنتی مهم است؟

پوشش آسان جهانی : امروزه مردم جهان به راحتی به اینترنت دسترسی دارند و از طریق موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و … اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات جستجو کنند. تبلیغات اینترنتی روشی برای نشان دادن محصولات یا خدمات شما در مقابل بیش از 4.3 میلیارد کاربر وب در سراسر جهان است. به راحتی می توانید تمام دنیا را از طریق اینترنت هدف قرار دهید.

مقرون به صرفه نسبت به هر تبلیغاتی : طبق گفته آژانس بازاریابی Seriously ، حداقل هزینه برای رسیدن و دستیابی به 2،000 مخاطب در مقایسه با روش های تبلیغات سنتی سه برابر ارزانتر میباشد ، بنابراین هر شرکتی چه کوچک و یا بزرگ می تواند از تبلیغات آنلاین استفاده کند و از منابع مالی خود نهایت استفاده را ببرد.
باعث افزایش ترافیک وبسایت میشود : هرچه بازدید کننده بیشتری در سایت داشته باشید ، مشتری بالقوه تری خواهید داشت که منجر به فروش بیشتر خواهد شد . هدف از تبلیغات اینترنتی جلب توجه کاربران و آدرس دهی آنها به وب سایت شما میباشد.

و …

3)تاریخچه تبلیغات اینترنتی؟

تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) برای اولین بار و به صورت بنر در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ و در سایت هات‌وایر نمایش داده شد. زمانی که هات‌‌وایر متوجه شد که برای تبلیغات می‌بایست فضای محدودی را در نظر گرفت، بنرهای تبلیغاتی به وجود آمدند. در آن زمان ۱۴ طراح تبلیغاتی مبلغی معادل ۳۰،۰۰۰ دلار برای نمایش ۱۲ هفته‌ای تبلیغات خود پرداختند.
در سال ۱۹۹۵ وب بعنوان رسانه‌ای عمومی پذیرفته شد. شرکت سان میکروسیستم در این سال زبان جاوا را به عموم عرضه کرد. در سال ۱۹۹۶ الدزموبیل۵ اولین اتاق گفتگوی تجاری را راه‌اندازی نمود.

4 )برخی راهکارهای تبلیغات اینترنتی

راه‌اندازی پایگاه اینترنتی
ارسال نامه الکترونیکی
ایجاد کلوب مشتریان
درج آگهی تبلیغاتی در آگهی نامه‌های اینترنتی استفاده از دامنه‌های مفید نمونه دامین
ایجاد نمایشگاه الکترونیکی
راه‌اندازی فروشگاه الکترونیکی

5)محدودیت‌های تبلیغات اینترنتی

مشخصات و ویژگی‌های مخاطبان:

اکثر کاربران اینترنت به محصولات و تکنولوژی مربوط به رایانه علاقه‌مند هستند و از این رو اکثر تبلیغات شبکه برای محصولات مرتبط با رایانه‌است. تنها ۱۴ درصد تبلیغات برای سایر محصولات مصرفی و کمتر از ۱۰ درصد آن برای اتوموبیل، مسافرت و خدمات مالی است.

محدودیت مخاطبین:

غالب کاربران اینترنت در گروه سنی خاصی قرار دارند که این امر موجب کاهش مخاطبین این نوع از تبلیغات می‌شود.
ازدحام: با زیاد شدن تعداد آگهی‌های تبلیغاتی احتمال مورد توجه قرار گرفتن آگهی‌ها به شدت کاهش می‌یابد.
فقدان کنترل‌های لازم در مورد محتوای تبلیغات اینترنتی: یکی از محدودیت‌های تبلیغات اینترنتی فقدان کنترل‌های لازم می‌باشد. مرکز آموزشی ارتباطات رسانه‌ای آمریکا، اینترنت را شبکه فریب نامیده‌ است، چرا که برخی از تبلیغ‌کنندگان با هدف قرار دادن کودکان با پیام‌های تبلیغاتی زیرکانه، سعی در فریب آنان دارند (محمدیان ۱۳۷۹).

مقاله مرتبط : بازاریابی اینترنتی (Digital marketing) – تکنیک ها 

6)تبلیغات ناخواسته چیست؟

تبلیغات ناخواسته که شامل Pop-up و Pop-under می‌شود یکی از اشکال بحث‌انگیز تبلیغات اینترنتی (Internet advertising) به حساب می‌آید. این نوع از تبلیغات به صورت ناخواسته دریافت می‌شود و مخاطبان را در معرض یک نمایش اجباری قرار می‌دهد. آگهی‌های تلویزیونی را می‌توان نمونه‌ای از تبلیغات اجباری به حساب آورد چرا که این آگهی‌ها معمولاً برنامه‌هایی را که مخاطبان در حال تماشا هستند، قطع می‌کنند و آنها را وادار به تماشای آگهی می‌کنند.

در مقابل، تبلیغات روزنامه‌ای نمونه‌ای از تبلیغات اختیاری محسوب می‌شوند زیرا خوانندگان می‌توانند هر قسمت از روزنامه را که مایل‌اند بخوانند و یا از آن بگذرند. اینترنت توانایی نمایش به هر دو صورت اختیاری و اجباری را دارا است. بنرهای تبلیغاتی مانند تبلیغات روزنامه‌ای به طور معمول بصورت اختیاری دیده می‌شوند، هرچند که گاهی به دلیل اینکه تقریباً در تمام صفحات وب ارائه شده‌اند، مورد اعتراض قرار می‌گیرند.

استفاده برخی از کاربران اینترنت از نرم‌افزارهای مسدود‌کننده نمایش بنرها، گواه این امر می‌باشد. از آنجا که تبلیغات ناخواسته غالباً به صورت اجباری نمایش داده می‌شوند، پاسخ‌های منفی مانند احساس رنجش و احتراز از تبلیغ را در بر خواهند داشت.

در سال‌های اخیر به دلیل افزایش مقاومت کاربران اینترنت، کاهش مقبولیت این نوع از تبلیغات و گسترش استفاده از مسدودکنندهای تبلیغاتی به کارگیری تبلیغات ناخواسته کاهش یافته‌ است. هر چند که پیش‌بینی می‌شود در آینده نزدیک برای حضور پررتگ‌تر این مهمانان ناخوانده، روش‌های خلاقانه‌تری مورد استفاده قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.