موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

10 درس برای فروشی موفق

چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟

در این پست قصد داریم شما را با 10 درس برای فروشی موفق آشنا سازیم که خیلی مهم هستند . مشتریان به دلیل ویژگی های محصول هیچ وقت از شما خریداری نمی کنند بلکه آنها چون برخی از مزایای این ویژگی ها رو درک میکنند از شما خرید میکنند.

متاسفانه بیشتر فروشنده ها و بازاریابها درمورد ویژگی ها با مشتری حرف می زنند و اجازه می دهند که مشتری ها خودشان مزایای آن محصول را پیدا کنند. این کار درست مثل این است که از مشتری بخواهید تا بار سنگینی را برای شما بلند کند!

((اگر درمورد فروش محصول خود ازشیوه درک زبان مشتری استفاده کنید ،مطمعنا فروش بیشتری خواهید داشت.))

چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟

محققان بازار، مشاوران و فروشنده ها مدت ها است در تلاشند که علم را وارد هنر بازاریابی کنند و هدف نهایی همه آنها جدا کردن مشتریان از پول هایشان است ! جدایی که باعث میشه آنها به محصولات و خدمات ما برسند. مارک بابچ پس از مشاهده بازارها و فروشگاه های مختلف در بسیاری از کشورهای دنیا، یادداشتهایی نوشته است که می گوید، کدام فروشندگان در فروش خود موفق تر بوده اند. او در سفرهایش و مشاهده بیشتر فروشندگان مختلف یک نکته را به روشنی دریافته است: در حالی که کالاها، مخاطبان، قیمت ها متفاوت بوده است، اما اصول بازاریابی در آنها تفاوتی نمی کرده است.

چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟
چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟

 

10 درس برای فروشی موفق

اولین درس : از محصولات خود یک ابر قهرمان رویایی بسازید!

مشتریان برندها را خرید نمی کنند بلکه انها محصولات را می خرند؛ بسیاری از محصولات شما در فروشگاهی چند قدم آن طرف تر هم وجود دارد؛ بنابراین قانون اول هر بازاری آن است که نشان دهید شما چه چیزی دارید و چرا از محصولات سایرین بهتر است. شما باید نشان دهید که محصولات شما از نظر تنوع، کیفیت و قیمت با فروشگاههای دیگر متفاوت است.

دومین درس : به مشتریان اجازه تعامل راحت با محصول را بدهید!

10 درس برای فروشی موفق - چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟
10 درس برای فروشی موفق – چگونه مشتریان را وادار به خرید کنیم؟

خریداران دوست دارند، محصول را لمس کنند، آن را از نزدیک ببینند، بو کنند و بعد بخرند. اجازه دهید تا آنجا که ممکن است به محصول نزدیک شوند و آن را تست کنند، تا تصوری از محصولی که می خواهند بخرند داشته باشند و با اطمینان بیشتری خرید کنند.

سومین درس از 10 درس برای فروشی موفق : تا جایی که میتوانید با مشتری صمیمی شوید!

مارک می گوید؛ در استانبول فرش فروشی را دیدم، که یک فنجان چای با مشتری می نوشید و مذاکرات پیرامون خرید و مشخصات فرش در حین نوشیدن صورت می گرفت و به این ترتیب فروشنده ضمن ایجاد فضای دوستانه، شانس بیشتری برای فروش محصول دارد.

چهارمین درس : آنها را با کارخانه و طریقه تولید محصول بیشتر آشنا کنید.!

یک قدم به عقب تر بروید و مشتری را از فرآیند تولید محصول مطلع سازید، در بسیاری از کشورهای دنیا دیده ام که شرکتها مشتریان را از داخل کارخانه و خط تولید عبور می دهند تا به فروشگاه برسند. البته این روش برای تمام محصولات توصیه نمی شود اما اگر محصول شما پوشاک، صنایع دستی و یا صنایع غذایی باشد، احتمالاً آشنا کردن مشتریان با مراحل تولید، موثر خواهد بود.

پنجمین درس : عالی بودن محصولتان را به مشتری ثابت کنید!

به گفتن جمله ی این محصول فوق العاده است اکتفا نکنید ! سعی کنید به روش و شیوه ای کیفیت آن را برای مشتری اثبات کنید.

ششمین درس از 10 درس برای فروشی موفق اینه که : یک نمایش عالی درست کنید!

حتماً شما هم نحوه ی سرو غذا را در رستوران دیده اید ! جایی که آشپز با میز مخصوص در کنار شما همراه با نمایشی زیبا از طرز تهیه ی غذا، آن را به شما تحویل می دهد ! این کار اشتهای شما را تحریک می کند و از غذا خوردن بیشتر لذت می برید. این کار می تواند در فروش محصولات دیگر هم به گونه ای موثر باشد. مثلاً در فروش پوشاک، محصولات صنایع غذایی و … هر کدام می توانند نمایش خاص خود را داشته باشند !

هفتمین درس :خودتان را با شرایط بازار وقف بدهید!

مارک بابچ می گوید؛ در میانمار که واردات محدود است و محصولات وارداتی بسیار گران هستند مشاهده کردم که کالاهای دست دوم، وارد ابعاد جدیدی شده است ! بنابراین فروشندگان باید خود را با شرایط حاکم بر محیطشان هماهنگ کنند !

نهمین درس : تا جایی که ممکن است محصولات را سفارشی کنید!

تا جایی که می توانید دقیقاً همان چیزی را به مشتری بدهید که او می خواهد؛ هر چند انجام این کار به صورت سودآور کار مشکلی است، اما هر چه بیشتر در این جهت حرکت کنید، فروش شما بیشتر خواهد شد.

و درس آخر از 10 درس برای فروشی موفق :  به مشتریان وفادار خود درجایی که میتوانید خدمات بیشتری بدهید!

ارتباط با مشتری ! هیچ گاه آن را فراموش نکنید. ارتباط با مشتری رمز موفقیت بسیاری از فروشندگان بوده است، و برای شما هم می تواند باشد ! ابچ دو رستوران کباب ترکی (دونر) در ترکیه را دیده است که هر دو غذای یکسان داشتند، چیدمان یکسان، اندازه ی یکسان و قیمت برابر اما یکی پر از مشتری و دیگری خالی ! و با کمی دقت علت آن را ارتباط خوب با مشتری یافته است !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.