موفقیت در کار - بازاریابی شبکه ای - فروش - سبک زندگی - کسب درآمد

نکته برای افزایش سریع درآمد

نکته برای افزایش سریع درآمد

ژان بقوسیان:
برایان تریسی کتاب جدیدی با نام «درآمد رویایی» نوشته که در آن به ارائه‌روش‌هایی می‌پردازد که باعث افزایش حقوق و درآمد کارمندان می‌شود. این کتاب شامل ده‌ها ایده ساده و جذاب برای کارمندان است که باعث موفقیت بیشتر در کار و کسب درآمد رویایی می‌شود. شاید مدیران فکر کنند خواندن این کتاب توسط کارمندان به ضرر آن‌ها است. ولی این‌طور نیست. رویکرد کتاب افزایش سودآوری کارمند برای سازمانی که کار می‌کند و در نتیجه آن افزایش حقوق و درآمد اوست. برخی از فصل‌های کتاب برای مدیران نیز بسیار مفید است. در این کتاب به مدیریت پروژه کاربردی، افزایش کارایی در محل کار، روش حل مسائل و ده‌ها روش مختلف پرداخته می‌شود که برای تمام افرادی که در دنیای کسب‌و‌کار فعالیت می‌کنند می‌تواند مفید واقع شود. با توجه به این‌که کتاب هنوز چاپ نشده است در این مقاله به ارائه چند نکته از کتاب می‌پردازیم که می‌تواند برای خوانندگان مجله خلاقیت مفید باشد.

خود را صاحب کار بدانید

برای در دست گرفتن کنترل کارتان باید خود را صاحب کار خودتان بدانید. خودتان را مدیر شرکتی یک نفره بدانید: یعنی خودتان. شما یک محصول دارید که در بازار رقابتی می‌فروشید: «خدمات شخصی شما». خودتان را مسوول صد درصد اتفاقات زندگی‌تان بدانید.
شما رییس «شرکت خدمات شخصی خودتان» هستید. هر روز، هفته و ماه به بازار کار می‌روید و خدمات شخصی‌تان را به بالاترین پیشنهاد می‌فروشید.
به عنوان رییس شرکت خدمات شخصی‌تان، مسوولیت کامل بازاریابی و فروش خدمات‌تان با شماست و شمایید که باید محصول خود را به جذاب‌ترین شکل در بازار ارائه کنید. شما مسوول تولید هستید، تولید خدماتی با بالاترین کیفیت و کمیت ممکن. شما مسوول کنترل کیفیت نیز هستید و باید تمام کارهای محول‌شده را به نحوی خارق‌العاده انجام دهید. حتی مسوول تحقیق و توسعه نیز هستید، یعنی برای انجام بهتر و سریع‌تر کارها باید مدام دانش و مهارت خود را افزایش دهید. مسوول امور مالی نیز کسی نیست جز شما و باید زندگی مالی را طوری سازمان‌دهی کنید که به اهداف مالی خود برسید. شما رییس کل شرکت هستید.
این نگرش نقطه آغاز دستیابی به شغل دلخواه‌تان، نه در کوتاه‌مدت، بلکه برای همیشه است.

کارفرماها مشتری هستند

حقیقت مهم اقتصادی دیگری که باید بدانید این است که «کارفرماها مشتری هستند». آن‌ها در بازار کار، مثل هر مشتری دیگر، دنبال بیش‌ترین سود در ازای کم‌ترین هزینه هستند.
وقتی شما برای فروش خدمات خود به بازار کار می‌روید، تلاش می‌کنید تا بیش‌ترین پول را در ازای خدمات خود دریافت کنید. اما وقتی کارفرمایان برای خرید خدمات شما به بازار می‌آیند، سعی می‌کنند با حداقل قیمت، بیش‌ترین خدمات را به دست آورند.

به‌ کم قانع نباشید

هدف شما باید داشتن شغلی عالی باشد که از آن لذت ببرید و بالاترین دستمزد ممکن را در مقابل انرژی‌های ذهنی، احساسی و فیزیکی‌ صرف شده دریافت کنید. خبر خوب این‌که که در هر موقعیتی که باشید، شما محکوم به کار کنونی نیستید، بلکه آزادید و حق انتخاب دارید. شغل‌های بی‌شماری وجود دارد که مناسب ذکاوت و توانایی شما باشد.
مهم نیست چه ‌کسی دستمزدتان را پرداخت می‌کند، شما رییس خودتان و مسوول شغل و زندگی شخصی‌تان هستید. در درازمدت این شما هستید که میزان حقوق و سایر قضایا را تعیین می‌کنید.

شما مسئول هستید.

یکی از سؤالات کلیدی افراد ارزشمند هر شرکت این است که امروز چگونه می‌توانم ارزش خدماتم را برای شرکتم افزایش دهم.
این سؤال را بارها و بارها از خود بپرسید و پاسخ را بلافاصله به اجرا بگذارید. مهم‌ترین کار شما ارزشمندتر شدن است. کار دوم شما «غیر قابل جایگزین» شدن است. این سؤال شما را برای دستیابی به این دو هدف، کمک‌ می‌کند.

بازار نامساعد است و نامساعدتر خواهد شد

توان پول‌سازی شما به برداشت دیگران از برتری، کیفیت و ارزشی که در کارتان ایجاد می‌کنید بستگی دارد. بازار فقط به عملکرد عالی، دستمزدی عالی می‌پردازد. نتیجه عملکردی متوسط، حقوقی معمولی است. همچنین حقوق ناچیز یا شاید بیکاری، در انتظار افراد با عملکرد پایین است. برای درآمد بیشتر، باید بیشتر بیاموزید. حداکثر پیشرفت شما به اندازه سطح دانش و مهارت‌تان است. درآمد امروزتان، بالاترین مبلغی است که بدون آموزش و تمرین چیزهای جدید و متفاوت، می‌توانید کسب کنید.

عهده‌دار شغل‌تان شوید

یک تمرین ذهنی فوق‌العاده برای شما: در کارتان، «تفکر مبتنی بر صفر» را در تمام فعالیت‌ها به کار بندید. در این روش تفکر، باید درباره تمام تصمیماتی که تاکنون گرفته‌اید از خودتان بپرسید: «آیا در زندگی من فعالیتی وجود دارد که با دانش کنونی، اگر از اول شروع می‌کردم آن‌را انجام نمی‌دادم؟»
در دوران آشفتگی و تغییرات سریع کنونی و برای بقیه عمرتان، همیشه حداقل یک پاسخ برای سؤال فوق دارید. همیشه حداقل یک کار هست که در حال انجامش هستید و با دانش امروزتان، اگر از اول شروع می‌کردید آن را انجام نمی‌دادید.

نکته برای افزایش سریع درآمد

به پنج سال آینده بیندیشید

شغل‌ خودتان را در ۵ سال آینده تصور کنید. با فرض این که دانش در رشته شما در هر ۲ تا ۵ سال، ۲ برابر می‌شود، هر سال ۲۰ درصد دانش و مهارت شما منسوخ می‌شود. در ۵ سال آینده، با توجه به مهارت و دانش جدیدتان، شغل کاملاً جدیدی دارید. از خود بپرسید: «چه بخشی از دانش، مهارت و کارم در حال انقضاء است؟» «چه بخشی از کارم را نسبت به یک یا دو سال قبل، متفاوت انجام می‌دهم؟»
در یک، دو، سه، چهار یا پنج سال بعد، احتمالا چه کارهایی انجام خواهید داد؟ دانش و مهارت مورد نیاز کدام‌اند و چگونه آن را به دست خواهید آورد؟ برنامه شما برای آینده مالی‌تان چیست؟
توان پول‌سازی شما به دانش، مهارت و توانایی ادغام این دو برای ایجاد ارزش برای مشتریان بستگی دارد.

یادگیری مداوم

با بهبود فردی مستمر، هدایت زندگی‌تان را به دست گیرید. با متعهدکردن خود به افزایش توان پول‌سازی، خودبه‌خود وارد چرخه بی‌پایان بهبود فردی و حرفه‌ای می‌شوید. با یادگیری بیشتر، خود را برای کسب درآمد بیشتر آماده می‌کنید. با افزایش دانش و مهارت‌های لازم برای ایجاد ارزش و کمک به اقتصاد، صرف‌نظر از شرایط اقتصادی، خود را برای آینده آماده کنید.

حوز‌ه‌های کلیدی اثربخش

روند صعود‌ به قله موفقیت کاری به تشخیص «حوزه‌های کلیدی اثربخش» کارتان بستگی دارد. برای رسیدن به اوج، باید حداکثر، در ۵ تا ۷ مهارت، سرآمد باشید. شاید در محل کار، صدها فعالیت مختلف انجام می‌دهید. اما برای صعود به قله، کافی‌ست تنها در ۵ تا ۷ حوزه اصلی، عملکرد بسیار خوبی داشته باشید.
تمرین‌های چندجانبه ذهنی‌ را باید بر «حوزه‌های کلیدی اثربخش» متمرکز کنید. اگر در بخش فروش کار می‌کنید، هفت حوزه شامل: مشتری‌یابی، گذاشتن قرار ملاقات، برقراری ارتباط با مشتری، یافتن مشکل مشتری که محصول یا خدمت شما قادر به حل آن است، جلسه معرفی محصول یا خدمات به عنوان راه‌حل، عقد قرارداد و فروش مجدد و ارجاعات است.
شما قطعا باید در تک‌تک این حوزه‌ها عالی باشید تا به موفقیت‌های بزرگ در فروش هر محصول یا خدمت، در هر بازاری دست یابید.

ضعیف‌ترین مهارت کلیدی

یکی از مهم‌ترین کشف‌های تمرین‌های ذهنی این است که: اگر در هرکدام از حوزه‌های کلیدی، ضعف داشته باشید، همان حوزه تعیین‌کننده سقف مهارت‌های دیگرتان است. همین حوزه ضعیف، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده سطح درآمد و میزان موفقیت شما در کارتان می‌شود. اگر در ۶ حوزه از ۷ مورد، عالی عمل کنید و فقط در یک حوزه ضعیف‌ باشید، همان حوزه، نمی‌گذارد که شما تمام استعدادتان را در شغل یا جایگاه‌تان شکوفا کنید.

رسیدن به بیشترین بهره‌وری

در داشتن بهره‌وری بالا رقابت سختی وجود دارد. به همین دلیل، اگر می‌خواهید برای همیشه صاحب شغلی مناسب باشید، باید وارد رقابتی بشوید که تاکنون نظیرش را ندیده‌اید.
شغل‌تان فرصتی ا‌ست تا به شرکت‌تان سودی برسانید که بیش از هزینه‌های‌ شما است. به بیان ساده‌تر، تا زمانی امنیت شغلی دارید که ارزش افزوده شما برای شرکت، بیشتر از هزینه نگهداری شما در فهرست حقوق‌بگیران باشد.

رشد سریع‌تر درآمد

آیا می‌خواهید درآمدتان را ۲برابر کنید؟ وقتی این سؤال را در همایش‌ها می‌پرسم، همه دست‌شان را بالا می‌برند و سرشان را تکان می‌دهند و معمولاً فریاد می‌زنند: «بـَـــــــــلِه!»
آن وقت به آن‌ها می‌گویم که آن‌ها خوش‌شانس‌اند. به عنوان یک اقتصاددان، به آن‌ها اطمینان می‌دهم که می‌توانند درآمدشان را ۲ برابر کنند، البته اگر عمری طولانی داشته باشند.
«میانگین درآمد، هرسال حدود ۳ درصد افزایش می‌یابد. بنابراین اگر ۲۲ سال دیگر زنده بمانند و کار کنند، با محاسبه بهره مرکب، درآمدشان ۲ برابر خواهد شد. اما آیا این چیزی‌ست که توقع دارید؟»
همه پاسخ می‌دهند: «نـَــــــه خیر!» همه می‌خواهند در مدتی کمتر از ۲۲ سال درآمدشان را ۲ برابر کنند. خبر خوب این که همیشه در اطراف‌تان کسانی ‌هستند که هر سال درآمدشان را به سرعت افزایش می‌دهند. شما می‌توانید یکی از آن‌ها باشید و نه افرادی که منتظر رشد ۳ درصدی درآمد هستند.

قانون ۸۰/۲۰ را به کار بگیرید

قانون ۸۰/۲۰ نام دیگر اصل پارتو است که یکی از مهم‌ترین و قدرتمندترین اصول همیشگی مدیریت زمان است. این قانون توسط اقتصاددان ایتالیایی ویلفِرِدو پارتو کشف شد. او جامعه را به ‌۲ دسته تقسیم کرد: گروه اقلیت تأثیرگذار و اکثریت بی‌اهمیت. وی دریافت که ۲۰ درصد جامعه، مالک ۸۰ درصد ثروت هستند. او بعدها متوجه شد که این قانون، برای کار و تجارت نیز قابل‌استفاده است. ۲۰ درصد کارهایی که انجام می‌دهید -اقلیت تأثیرگذار- ۸۰ درصد ارزش کل کارتان را شکل می‌دهد. عکس این قانون می‌گوید ۸۰ درصد کارهایی که انجام می‌دهید، ۲۰ درصد ارزش کارتان را ایجاد می‌کند.

خلاقيت برايان تريسي افزايش درآمد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.